Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
93 posty 587 komentarzy

Przemyt prawdy w filmie "Punkt zapłonu"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Executive Order 11110, zabójstwo JFK i tajna historia Stanów Zjednoczonych, a niepozorny film kryminalny z 1984 r.

Właśnie obejrzałem amerykański film kryminalny z 1984 r. pt. "Punkt zapłonu" ("Flashpoint").

http://www.filmweb.pl/film/Punkt+zap%C5%82onu-1984-156757

Ku mojemu zaskoczeniu, w filmie - w zawoalowany sposób - jest ukazana przyczyna śmierci prezydenta Kennedy'ego. Jak już dziś wiadomo, od 1913 r., odkąd żydowscy banksterzy utworzyli tzw. Rezerwę Federalną i drukują w niej pusty pieniądz, a następnie pożyczają na procent rządowi Stanów Zjednoczonych, państwo to - a z czasem, za jego pośrednictwem, także bogactwo jego mieszkańców - wpadły w ich władanie. Dziś już wiadomo, że ten stan rzeczy postanowił zmienić prezydent John Fitzgerald Kennedy za pomocą rozporządzenia wykonawczego (executive order) nr 11110, podpisanego 4 czerwca 1963 r., które sprawiało, że jedynym emitentem pieniądza w USA był rząd federalny tego kraju, a emitowany przezeń dolar był oparty na srebrze. Tak więc pusty dolar banksterski (z napisem na banknocie "Federal Reserve Note" i zieloną pieczątką) zaczął być wypierany przez oparty na srebrze dolar rządowy (z napisem na banknocie "United States Note" i czerwoną pieczątką), ktorych Kennedy zdążył wyemitować 4 miliardy. Natychmiast po zabiciu Kennedy'ego, człowiek, który zgodnie z konstytucją USA zajął jego stanowisko, czyli dotychczasowy wiceprezydent Lyndon Johnson, wydał rozporządzenie anulujące wyżej opisane dokonania Kennedy'ego, emisja dolara wróciła do Rezerwy Federalnej, a dolary z czerwoną pieczątką, które zdążył wyemitować Kennedy, zaczęły być zbierane i wycofywane z obiegu, gdy tylko trafiały od ludzi do banków.

Wiedza o tym wszystkim, jako tako upowszechniła się dopiero w ostatnich kilku latach, dzięki internetowi. Dlatego niemałym zaskoczeniem było dla mnie, gdy w sposób zawoalowany jest to pokazane w filmie "Punkt zapłonu" z 1984 r. Twórcy tego filmu w sprytny sposób (omijając tamtejszą cenzurę) zasugerowali widzowi, gdzie ma szukać przyczyn zabójstwa Kennedy'ego. Nie chcę opowiadać fabuły filmu i psuć zabawy tym, którzy mają zamiar go obejrzeć. Na zachętę wkleję tylko ten krótki fragment:

http://patrz.pl/filmy/film-punkt-zaplonuflashpoint-1984-a-executive-order-11110

Także sam tytuł filmu wydaje się być zawoalowaną wiadomością skierowaną do amerykańskich widzów, aby informacje zawarte w filmie spowodowały zapalenie się w ich głowach przysłowiowej "żarówki", czyli dały im do myślenia i wywołały impuls do pójścia ukazanym przez twórców filmu tropem.

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej