Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
94 posty 624 komentarze

Rosjanie nas wyprzedzili pod względem PKB na mieszkańca

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rosja "pod butem KaGieBisty Putina", a Polska jako członek Unii Europejskiej.

Dotyczczas zwolennicy zespawywania Polski ze strukturami Zachodu (mam tu na myśli zarówno lewicowo-liberalne środowiska związane z "GW", PO i  ich pomniejszych odprysków, jak i neokonserwatywniactwo z PiS i okolic), na zarzut, że w Rosji jest więcej wolności osobistej, że nie ma pederastycznej rewolucji, walki z chrześcijaństwem, odbierania dzieci rodzicom przez państwo, że Rosja jest suwerennym państwem i nie musi słuchać poleceń przychodzących z zewnątrz od organizacji ponadnarodowych, odpowiadali: "Tak, ale za to zobacz, jaka Rosja jest biedna. Na jak niskim poziomie materialnym żyją Rosjanie". Była w tej odopowiedzi zawarta sugestia, jakoby za dotychczasowy niski poziom materialny Rosjan odpowiadał Putinowski autorytaryzm, a nasz dotyczczasowy wyższy poziom życia był wynikiem panowania w Polsce ustroju demokratycznego i członkostwa w Unii Europejskiej. Zwolennicy takiego poglądu zupełnie pomijali oczywiste dla każdego, choćby lekko zorientowanego w otaczającym świecie człowieka, że Rosja swoją biedę "zawdzięcza" siedmiu dekadom komunizmu (o wiele ostrzejszego, niż u nas) oraz złupieniu na nieprawdopodobną skalę tego kraju przez żydowskich oligarchów i zachodnie koncerny w okresie Gorbaczowowsko-Jelcynowskim, co opisał Stanisław Tymiński w tekście: "Rosja - największa grabież XX wieku".

Rzeczywistość spłatała jednak figla zwolennikom zachodniactwa i oto ze strony Andrzeja Szczęśniaka można się własnie dowiedzieć, że:

"PKB - Rosjanie nas wyprzedzili

 

Ciężki orzech do zgryzienia dla czcicieli Produktu Krajowego Brutto, którzy nazwali nasz kraj "Zieloną Wyspą" dla uczczenia jego wzrostu. Także dla tych, którzy (delikatnie mówiąc) nie przepadają za Rosją. Otóż

Rosjanie nas wyprzedzili pod względem PKB

Bank Światowy porównując PKB na mieszkańca (licząc w bieżącej wartości dolarach) za 2012 rok podał smutne dane dla tych dwóch jakże szerokich grup społecznych: na mieszkańca Rosji przypadało ponad 14 tys, $ rocznie, gdy na Polaka tylko 12,7 tys. $.

Przyjmując Produkt Narodowy Brutto w dolarach międzynarodowych (PPP) jako miernik, Rosjanie wyprzedzili nas bardzo dawno - już 10 lat temu w 2003 roku. Liczenie dochodu na mieszkańca wg siły nabywczej w przypadku mierzenia dobrobytu mieszkańców jest bardziej wskazane.

Warto zwrócić uwagę, że wróciliśmy do sytuacji z okresy PRL, gdy Rosja była lepiej rozwiniętym krajem (mierząc PKB). Po długiej chorobie, smucie lat 90-tych, Rosja nadrobiła straty. My dostajemy zadyszki. Nie ma się co dziwić z taką fura długów...

No to teraz martwcie się drodzy moi, a ja i tak wiem, że "PKB źle mierzy poziom dobrobytu i nigdy nie był przeznaczony do mierzenia dobrobytu". Inne wskaźniki są znacznie ważniejsze. A strach przed Rosją nie mąci mi snu. Polityka mojego rządu - i owszem.

Dane:

http://data.worldbank.org/indicator/NY.GDP.PCAP.CD

http://data.worldbank.org/indicator/NY.GNP.PCAP.PP.CD/countries  "

 

Za to my jesteśmy w Unii Europejskiej (hip hip - hurrrrraaaaaa !!!), która oprócz tego, że odebrała nam możliwośc decydowania o sobie we własnym kraju, która próbuje wyniszczyć nasz naród pederastią i genderyzmem, to jeszcze - wbrew temu, co z uporem maniaka powtarzają prozachodniaccy propagandziści i pożyteczni idioci -  rujnuje naszą gospodarkę. Oto tekst ze strony Kamila Cebulskiego o wymownym tytule:

"Polska Afryką Europy

 

Według nominowanej do pokojowej nagrody nobla Dambisy Moyo w latach 70-tych 11% mieszkańców Czarnej Afryki żyło poniżej 1 dolara dziennie. W 2000 roku było ich już 70%. Główną przyczyną tego zjawiska jest olbrzymia „pomoc”, którą rządy całego świata wysyłają do Afryki. Pomoc ta doprowadziła do bankructwa wiele firm i sprawiła, że rolnictwo czy hodowla stały się nieopłacalne.

Większość krajów afrykańskich odzyskała niepodległość na przełomie lat 60-tych i 70-tych XX wieku. W ramach „reparacji kolonialnych” do Afryki zaczęły płynąć strumienie pieniędzy i programy pomocowe podobnie jak do Polski płyną pieniądze z Unii Europejskiej.

Polska otrzymuje od Unii pomoc w wysokości około 3-4% PKB. Pomoc zagraniczna dla krajów Afryki sięga w niektórych krajach nawet 20% PKB, a sytuacja taka trwa dziesiątki lat. Przyglądając się Afryce możemy obserwować to, do czego doprowadzi Polskę pomoc unijna.

Gdy mówimy o pomocy międzynarodowej mamy na myśli darmowe pieniądze. Otóż pieniądze są tylko umowną wartością. Aby Afrykańczycy mogli zrobić użytek z euro, dolarów czy juanów, muszą coś z nimi zrobić. Samym papierem czy zapisem elektronicznym nie poprawi się gospodarki.

W praktyce mają dwie możliwości. Pierwsza z nich to sprowadzenie do Afryki towarów i zapłacenie za nie właśnie tymi pieniędzmi. Drugi sposób, stosowany również przez Polskę, to za wszystkie ofiarowane pieniądze kupić obligacje państwa, które te pieniądze nam podarowało. W systemie cząstkowej rezerwy bankowej, pod zastaw tych obligacji poszczególne banki narodowe mogą drukować w zasadzie bez ograniczeń własną walutę, generując inflację.

Jeżeli otrzymujemy jakieś produkty za darmo to oczywistym jest, że cena tych produktów spada. Jeżeli cena spadnie poniżej kosztów produkcji to padają wszyscy lokalni producenci danego dobra.

Jeżeli chcesz kontrolować rząd jakiegoś kraju wyślij mu za darmo dużo żywności, poczekaj aż padnie większość lokalnych producentów i szantażuj wstrzymaniem dostaw. W takiej sytuacji każdy rząd będzie ci jadł z ręki, gdyż będzie chciał się utrzymać u władzy. Z głodnymi ludźmi lepiej nie zadzierać i przekonał się o tym niejeden afrykański watażka.

Polska jest uzależniona energetycznie od Rosji. Powoduje to, że płacimy za gaz najwięcej spośród wszystkich krajów Europy. Mało tego. Zobowiązaliśmy się kupić go znacznie więcej niż jesteśmy w stanie zużyć. Niejednokrotnie widzieliśmy, jak nasz rząd uginał się pod groźbą zakręcenia kurka. Teraz wyobraźcie sobie, co możecie zyskać uzależniając kraj od jedzenia?

W 1960 roku Ghana produkowała 440 000 ton kakao rocznie. W 1978 roku produkcja kakao spadła do 270 000 ton rocznie, a w 1980 roku do 225 000 ton. Mozambik to producent orzechów nerkowca. W 1972 roku wyprodukowano 216 000 ton, w 1985 roku zaledwie 10 000 ton. Przez 10 lat produkcja cukru spadła o 60%, kukurydzy o 50%, ryżu o 72% a bananów o 80%. Sytuacja powtarzała się w większości państw Afryki.

George Obama, brat Baracka Obamy, mieszka w slumsach Nuruma Flats koło Nairobi. Jest on prostym człowiekiem. Uważa, że kolonializm był dla Kenii dobry i gdyby biali pozostali dłużej, to kraj rozwinąłby się lepiej. Zagraniczna pomoc jest nieuczciwą konkurencją dla lokalnych przedsiębiorców. Coraz większa część Afryki podziela tą opinię.

Botswana, jako jedyny kraj w Afryce ma do konstytucji wpisany zakaz przyjmowania pomocy międzynarodowej. Jest też to jeden z najbogatszych, najszybciej rozwijających się i najsilniejszych politycznie krajów Afryki. Ten bogatszy od Polski kraj udowadnia tezę, że aby być bogatym, najpierw trzeba być wolnym.

W 2010 roku Bruksela wstrzymała 600 mln euro subwencji pomocowych dla Madagaskaru, gdyż kraj ten nie wprowadził wymaganych przez Unię „demokratycznych reform”. W lipcu 2009 roku Komisja Europejska wstrzymała wypłatę pomocy dla Nigru, aby w ten sposób wywrzeć nacisk na prezydenta Mamadou Tandję.

Głośna była sprawa, kiedy europejskie rządy groziły wstrzymaniem pomocy finansowej dla Malawi z powodu prawomocnego i legalnego skazania pary gejów na 14 lat ciężkich robót za nieprzyzwoite i nienaturalne czyny. Pomoc zagraniczna stanowi ok. 40 proc. budżetu Malawi, co spowodowało, że szantaż okazał się skuteczny i prezydent Bingu Wa Mutharika, ułaskawił obu skazanych homosiów.

Skoro ingerencja rządów jest tak silna przy tak błahych sprawach, to możemy sobie wyobrazić jakie naciski są wywierane w sprawach strategicznych.

Afryka traktowana jest przez świat jako zaplecze surowcowe. Zambia, jeden z największych producentów miedzi na świecie sprzedaje ją do Chin znacznie poniżej ceny rynkowej. Podobnie Zimbabwe. W krajach tych próżno szukać jakiegokolwiek zakładu produkującego miedziane kable. Nigeria jest w pierwszej dziesiątce producentów ropy naftowej. Zmuszona jest jednak importować nie tylko żywność, ale również wszystkie produkty ropopochodne.

Podobne rzeczy dzieją się u nas. Polska jest 7 największym na świecie producentem węgla kamiennego. Oprócz węgla eksportowaliśmy również wytwarzany z niego prąd elektryczny. Dzisiaj zaczynamy prąd importować między innymi z Białorusi. Tak, z tej złej, niedobrej Białorusi.

Po dziesiątkach miliardów euro wpakowanych w Polską wieś, produkcja rolna według danych GUS w 2011 roku była zaledwie o 1% większa niż 20 lat wcześniej. Konsumpcja tego rodzaju dóbr natomiast wzrosła i musimy ją łatać importem.

Każda pomoc to drobne ustępstwo. A to karta praw podstawowych, a to pakt fiskalny, a to emisja dwutlenku węgla, a to kwota mleczna, a to zakaz sadzenia tytoniu czy złomowanie floty rybackiej.

W naszym społeczeństwie świadomość szkody jaką wyrządziła pomoc międzynarodowa Afryce jest ogromna. W zasadzie każdy, nawet studenci od razu podnoszą kwestię, że to właśnie pomoc międzynarodowa doprowadziła Afrykę do tak skrajnej biedy. Zwracają uwagę na fakt, że rozdawanie za darmo rozleniwia, wytwarza postawę roszczeniową, przyzwyczaja do biedy. W kontekście Afryki o zmarnowanych pieniądzach mówią nawet politycy.

Jakieś 50 km na południe od Lusaki, stolicy Zambii za sumę raptem 1,7 miliona dolarów powstał projekt rozdawania małych stad kóz dla kilkuset rodzin. Przekazanie zwierząt poprzedzone było szkoleniami na temat tego jak dbać o zwierzęta, doić je i rozmnażać. Ponieważ nikt nie chciał brać udziału w projekcie lokalnej społeczności płacono za udział. Gdy po roku wrócono do wioski, aby sprawdzić wyniki projektu okazało się, że przeżyły tylko 3 kozy, natomiast kilkaset zostało zjedzonych.

Po co hodować kozy, jak w tym samym miejscu za rok włoska organizacja pozarządowa za 1,2 miliona dolarów uczyła tych samych mieszkańców Zambii jak uprawiać pomidory, cukinie i inne sprowadzone z Włoch warzywa. Zambijscy mieszkańcy buszu nie chcieli brać udziału w szkoleniach więc organizacja znowu im płaciła. Klimat dobrze służył uprawie. W afrykańskim słońcu urosły wielkie, niespotykane w Europie okazy. Jeszcze przed zbiorami organizacja pozarządowa realizująca projekt otrzymała nagrodę za jeden z najlepiej przeprowadzonych programów pomocowych. Kiedy pomidory zaczęły się czerwienić w ciągu jednej nocy z rzeki Zambezi wyszło 200 hipopotamów, które zjadły całe plony. Mieszkańcy z radością oczekują kolejnych projektów za udział w których mogliby dostać pieniądze i tak już od dziesiątków lat.

Te same osoby, które krytykują dawanie pieniędzy Afryce zmieniają zdanie w przypadku Polski. Kiedy świat daje pieniądze Afryce to źle, ale kiedy Europa daje Polsce to jest to wielka szansa.

Niedawno byliśmy świadkiem festiwalu szczęścia z okazji wynegocjowania dodatkowych miliardów pomocy z Unii Europejskiej. Nie było polityka, który nie uznałby tego faktu za sukces. Ograniczająca mój umysł logika każe jednak sądzić co innego. Otóż skoro dali nam więcej pieniędzy, to znaczy, że stajemy się coraz biedniejsi. Przy kolejnych budżetach będziemy potrzebowali kolejnych sukcesów, aż w końcu dotrzemy do pomocy międzynarodowej na poziomie 20% PKB jak w Tanzanii. To byłby dopiero sukces naszego rządu. Polska Afryką Europy".

Niedawno portal forsal.pl przeprowadził wywiad z prof. Witoldem Kieżunem pt. "Kieżun: Polska Afryką Europy. Transformacja była klasyczną neokolonizacją". W pewnym momencie wywiadu, gdy prof. Kieżun mówi, że z powodu ekologicznych nacisków płynących z UE, nie możemy wykorzystywać własnych zasobów energetycznych, przeprowadzający z  nim wywiad redaktor Rafał Woś mówi coś takiego:

"Boję się klątwy zasobów. I tego, że kraje najsowiciej obdarzone przez naturę to niekoniecznie te, w których żyje się najlepiej. Odwrotnie. To są zazwyczaj zamordystyczne, kleptokratyczne i niedemokratyczne monokultury gospodarcze. Spójrzmy na Rosję albo na Arabię Saudyjską. Tu stajemy przed poważnym problemem. Zawiera się on w pytaniu: czy demokracja z nędzą, czy delikatna forma autokratyzmu w stylu II RP i perspektywa bogactwa.  Ja tam wolę demokrację".

Jest to pierwszy znany mi w III RP przypadek, gdy głównonurtowy dziennikarz przyznaje, iż rozumie, że członkostwo w UE i demokracja hamują rozwój, a nawet że mogą doprowadzić do nędzy - zaś z drugiej strony że państwa autokratyczne stwarzają perspektywę bogactwa, ale mimo tego i tak świadomie wybiera tę pierwszą opcję (sic!).

KOMENTARZE

 • no i co,
  Rosjanie nie mogą tak łatwo wyjechać do angolii na zmywak, my możemy, nadrobimy.
 • @interesariusz z PL 00:11:20
  Gościu, wyjeżdżając na zmywak nic nie nadrabiamy, tylko budujemy cudze gospodarki, zamiast swojej:
  http://wpolityce.pl/artykuly/68304-skutki-ekonomiczne-polskiej-emigracji-a-potencjal-rozwoju-regionow-robimy-prezent-rzadom-premiera-davida-camerona-i-kanclerz-angeli-merkel
  http://www.sobieski.org.pl/analiza-is-60/
  Nie zauważyłeś, że masowa emigracja robociarzy za chlebem z Polski na zachód trwa już od dekady i jakoś nie zwiększyliśmy przez ten czas dystansu wobec Rosji pod względem dobrobytu, tylko to Rosja zaczyna nas wyprzedzać? A przecież gdy Putin doszedł tam do władzy po okresie Gorbaczowowsko-Jelcynowskim, to bieda tam aż piszczała.
  Napisałeś swój komentarz takim tonem, jakby proces wyludniania się Polski (na dłuższą metę rzecz katastrofalna dla gospodarki i nie tylko) i przerobienie naszego narodu na nomadów i białych Murzynów pracujących u zachodniactwa, były jakimś przywilejem i powodem do radości. Rosjanie nigdzie nie wyjeżdżają, tylko budują swoje własne bogactwo, w swoim własnym kraju i efekty już widać. Oni się bogacą, a my biedniejemy i nieprawdopodobnie się w dodatku zadłużamy (bo zdominowany przez banksterów system zachodni jest tak skonstruowany, że temu sprzyja).
 • ...
  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/01/4e79e7c5c0f2ce881b47f5ccf93d72f200.png
  http://s14.postimg.org/boiiidd41/10954533_597837557014694_8232012035170607645_n_j.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej