Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
94 posty 624 komentarze

Majdan na Słowacji 2018, czyli ci co zawsze w akcji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Słowacy wybronili nie tylko siebie, ale całą Grupę Wyszehradzką przed rozbiciem.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mimo, że od początku marca obijają mi się o uszy informacje o tym, iż u naszego południowego sąsiada trwają jakieś masowe protesty, nijak nie mogłem załapać, o co w nich chodzi. Dopiero jak zacząłem zaglądać na stronę internetową "Gazety Wyborczej" i ujrzałem jak wielki entuzjazm jest na jej łamach żywiony wobec protestujących, a zarazem jaka wrogość wobec rządu premiera Roberta Fico, zapaliła mi się lampka alarmowa, aby zacząć drążyć temat. Oczywiście w polskojęzycznych mediach i niestety także w Internecie nie znalazłem nic, poza oficjalną głównościekową wersją. No ale na szczęście jest jeszcze Internet rosyjskojęzyczny, który rzuca światło na to, co rzeczywiście dzieje się na Słowacji. Poniżej garść info zeń zaczerpniętych - pś
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Doprowadzić kraj do zguby po raz trzeci? Wywiad z sędzią Sądu Najwyższego Słowacji.

[wywiad przeprowadzony 15 marca, w dniu podania się do dymisji premier Słowacji Roberta Fico]


    Doprowadzić kraj do zguby - Czechosłowację - gdy większość jej ludności nie chciało jej upadku. Drugi raz doprowadzić kraj do zguby w 1998 roku, kiedy, po obaleniu rządu Vladimira Mečiara, zostały zaprzepaszczone wszystkie strategiczne przedsięwzięcia, czego nikt nie chciał tym bardziej. Teraz wmawia się Słowakom, aby doprowadzili swój kraj do zguby po raz trzeci - po tym, jak udało się wspólnie, w niewiarygodny sposób, pozbierać się po dwóch pierwszych uderzeniach (weźmy pod uwagę choćby ten fakt, że w tym kraju produkuje się największą - w skali świata - liczbę samochodów w stosunku do liczby mieszkańców). Jak prezentuje się przebieg wydarzeń tego kolejnego z rzędu "trzeciego raza"?
15 marca premier Słowacji, Robert Fico, poszedł w odstawkę. Przed dokonaniem tego zaproponował prezydentowi Andrejowi Kisce, że jest gotów podać się do dymisji, jeśli zostanie uchroniona przed rozpadem koalicja rządowa i nie dojdzie do przedterminowych wyborów. 12 marca swą rezygnację złożył szef MSW Robert Kaliniak, spełniając w ten sposób postulaty tłumu, będące kalką z kolorowych rewolucji na Ukrainie, w Gruzji, Egipcie i Libii. Przed pojawieniem się tych tłumów rozeszła się wiadomość o przybyciu na Słowację Marcello Fabianiego -  prawej ręki amerykańskiego miliardera George'a Sorosa. I było już również wiadomo, że ręka w rękę z Sorosem działa prezydent kraju - Andrej Kiska.
W wywiadzie dla rossaprimavera.ru - były wicepremier, minister sprawiedliwości Słowacji i prezes Sądu Najwyższego, a obecnie przewodniczący kolegium kryminalnego Sądu Najwyższego - Štefan Harabin twierdzi, że w im bardziej złożonej sytuacji jest naród słowacki, tym mniej jest gotowy poświęcić swą suwerenność, oddając ją Waszyngtonowi lub Brukseli.
----------------
rossaprimavera.ru:  Panie Harabin, jak doszło do wydarzeń, które teraz w pańskim kraju oglądamy?


Štefan Harabin:  Kilka tygodni temu premier Robert Fico, na którego teraz został skierowany gniew "majdanowcow", odmówił ratyfikacji umowy międzynarodowej o równouprawnieniu genderu - Protokołu Stambulskiego - Konwencji  Rady Europy Nr 210,  który został podpisany jeszcze w 2011 roku przez rząd Ivety Radičovej i który zawiera w sobie niebezpieczną ideologię sprzeczną z konstytucją Słowacji. Ten dokument stawia zagraniczne, międzynarodowe prawo ponad wewnętrznym prawem słowackim. Jednocześnie Fico zdecydowanie odmówił przyjęcia narzuconych przez Unię Europejską kwot migrantów  (na Słowacji 75% ludności to chrześcijanie, którzy nie chcą, aby stan liczebny ludzi wierzących zmieniał się na korzyść muzułmanów), a na dodatek wystąpił przeciw antyrosyjskim sankcjom Zachodu...


Dzisiaj Fico poszedł w odstawkę. Jak pan ocenia doniosłość tego wydarzenia?


Fico zrealizował swój wariant rozwiązania tego ostrego kryzysu. On wziął na siebie nacięższą rolę - "złożył siebie w ofierze" rezygnując ze stanowiska. Jednak zrobił to pod dwoma ważnymi warunkami, które postawił prezydentowi Kisce:
1. Fico wyznaczył nowego kandydata na premiera - Petera Pellegriniego, który dotychczas zajmował stanowisko wicepremiera. Prezydent Kiska zgodził się na tę kandydaturę.
2. Nie będzie przedterminowych wyborów.
Fico wybrał, bez wątpienia, bardzo słuszną drogę. To wielu uspokoi. Słowacja będzie kontynuowała rozwój po uprzedniej naprawie polityki wewnętrznej. A rozwój jest i on potwierdza się w liczbach: to PKB w wysokości 80 miliardów euro w kraju z ludnością rzędu 5,5 miliona, aktywnie rosnący eksport, obiektywnie rosnące zarobki (średnio - około 1000 euro) i spadające bezrobocie.


Jak pan skomentuje odsunięcie, 12 marca, ministra spraw wewnętrznych Słowacji, Roberta Kaliniaka?


To sytuacja wymuszona naciskami z zewnątrz. Źródłem tego nacisku były organizacje pozarządowe (NGO) powiązane z amerykańskim miliarderem George'm Sorosem. Owe NGO współdziałają z prezydentem Kiską, który wspiera odpowiednie wystąpienia publiczne i kampanie w mass-mediach.
Soros i Kiska spotkali się 20 września w USA, w czasie wizyty słowackiego prezydenta w tym kraju. Wtedy, naturalnie, zostało obmyślone to, co się teraz dzieje.
Soros naciska na Słowację także poprzez Brukselę. Odbywa się to także za pośrednictwem organizacji pożytku publicznego otwarcie domagających się "restrukturyzacji" rządu. Soros chce wszelkimi sposobami rozsadzić prawowite struktury państwa.
Wracając do sprawy odsunięcia Kaliniaka, należy podkreślić, że na Słowacji, jak i w całej dzisiejszej Europie, minister spraw wewnętrznych to polityczna figura, a nie fachowiec. Gdyby Kaliniak był fachowcem, to nie dopuściłby do rozwinięcia się sytuacji w taki kryzys, jaki teraz widzimy. Kaliniak upolityczniał policję, zawłaszczał władzę polityczną dla siebie. To antydemokratyczne podchody, do których nie wolno dopuszczać. To osłabiło walkę z korupcją. Aferzyści z wysokich szczebli poczuli się swobodnie... To wywołało adekwatną reakcję społeczeństwa. I ta reakcja jest teraz wykorzystywana.


Kto i dlaczego wychodzi na ulicę?


Tak jak to wszędzie bywa z majdanami, na te wiece wielu przyszło nie po to, aby wspierać to, co chce zrobić Bruksela z pomocą Sorosa - ludzie przyszli wystąpić przeciw niesprawiedliwości społecznej i korupcji. Dlatego trzeba zrobić wiec innego typu. Postawić na nim te właśnie zagadnienia. Przyjdzie nań mnóstwo ludzi.
Przestrzeń medialna na Słowacji, w większej części, jest podległa Sorosowi i Brukseli. Z drugiej strony w Internecie alternatywne media stanowią co najmniej 40-procentowy segment. Dlatego "pomarańczowe" technologie [wywrotowe] zawodzą.
Chcieli u nas powtórzyć to, co działo się w Kijowie przeciw Janukowyczowi. Korupcja i niesprawiedliwość społeczna są we wszystkich krajach, także na Słowacji. Krytykuję te patologie z całych sił, ale nigdy nie twierdziłem, że trzeba dokonać przewrotu. Dopiero gdy dojdzie do przewrotu, do władzy dojdą o wiele bardziej skorumpowani ludzie.


Kiedy ujrzymy w Bratysławie tysiące ludzi zgromadzonych pod innymi hasłami?


"Pomarańczowi" na Słowacji to 25 lat doskonałego menedżmentu. Oni rozwijają się i rozmnażają. To po pierwsze.
Po drugie - na czele Rosji, państwowości rosyjskiej, stoi patriota. A kto stoi na czele Słowacji? Człowiek, który jest absolutnym przeciwnikiem państwa słowackiego. Człowiek, który współpracuje z Sorosowymi ministrami, takimi jak minister spraw zagranicznych Miroslav Lajčák,  który faktycznie zarządzał wiecami w Jugosławii podczas "buldożerowej rewolucji" przeciw Miloševiciowi w 2000 roku. Człowiek, który pomagał oderwać Kosowo. Do kręgu prezydanta Kiski należy także minister obrony Róbert Ondrejcsák, który określił Rosję wrogiem Słowacji.


A jak jest w istocie?


Rok temu w naszym kraju został przeprowadzony sondaż, który pokazał, że spośród wszystkich narodów Europy Środkowej Słowacy mają najbardziej pozytywny stosunek do Rosji. Oni cenią jej politykę zagraniczną, bo jest nastawiona na to, aby zachować pokój. Słowackie społeczeństwo w przytłaczającej większości opowiada się przeciwko antyrosyjskim sankcjom Zachodu, podobnie jak przeciw rozmieszczeniu sił NATO na terytorium swego kraju.


Może przejdźmy do tematu Kiski.


Kiska przyjaźni się z prezydentem faszystowskiej Ukrainy - Poroszenką. Oni całują się, gdy się spotykają. Nasz prezydent określił także Erdogana swoim osobistym przyjacielem. Wszystko to wywołuje oburzenie w słowackim społeczeństwie.
Z żalem stwierdzam, że nie mamy prezydenta, który zjednoczyłby naród i występował w obronie jego interesów przeciw Brukseli. Prezydent Kiska występuje przeciw słowackim interesom.


Jaką pozycję w zaistniałej sytuacji kryzysowej zajął Sąd Najwyższy?


I premier, i minister spraw wewnętrznych, i, oczywiście, prezydent mogliby w obecnie złożonej sytuacji zachować się inaczej i nie dopuścić do niszczycielskiego rowoju wypadków. Oczywiście na Słowacji nadal jest deficyt sprawiedliwości i praworządności. A z tych słabości cieszy się Zachód, którego sprawiedliwość i praworządność interesują najmniej. Zachód jest zainteresowany wywołaniem zamętu rządowego w naszym kraju. Bez wątpienia są tu też winne siły wewnętrzne, które pozwalają na rozwój tego zamętu. W rezultacie tego Bruksela wnioskuje: "Słowacy są słabi. Oni nie mogą rządzić się sami. Nie mogą ustanawiać praw, jakich im trzeba". I przysyła swoich nadzorców, swoich "rozsądnych menedżerów", żeby rządzić nami rozpościerając protektorat. Sąd Najwyższy Słowacji jest zdecydowanym przeciwnikiem takiego postawienia sprawy.


W czym upatrywać podstawowej szansy Słowacji na odparcie "pomarańczowej wolności"?


W istocie już samo to, jak postąpił Fico potwierdza, że majdan na Słowacji się nie udał. Ludzi na ulice wyszło wielu, dziesiątki tysięcy, ale dla zwycięstwa Sorosa i Brukseli potrzeba więcej, a to już niemożliwe. To nie takie proste zrozumieć zgromadzonych, ale wśród słowackiego społeczeństwa jest mocny chrześcijański fundament, który sprawia, że wszystko to, co przychodzi z Zachodu, który de facto wyrzekł się chrześcijaństwa, nie jest przyswajane przez Słowaków. Na przykład jeśli nam mówią, że obecna sytuacja doprowadziła do wyjścia na ulicę około 40 tysięcy ludzi, to w czasie demonstracji obywatelskich w obronie życia poczętego, w samych tylko dwóch największych miastach Słowacji (Bratysławie i Koszycach), zgromadziło się około 160 tysięcy ludzi.
W rezultacie Soros i Bruksela muszą dogadywać się z tymi, którzy wyzbywać się kraju nie zamierzają - z tymi, którzy wyrażają interesy społeczeństwa.
Na nieszczęście dla Sorosa i Brukseli, efektu w postaci "restrukturyzacji" rządu lub przedterminowych wyborów, nie będzie. Choć tych ostatnich bardzo bym nie chciał. Ale nawet gdyby doszło do przedterminowych wyborów, w ich wyniku nie doszłoby do uformowania się władzy, o jakiej marzy Bruksela.
A na zakończenie powiem, że wierzę w uformowanie się władzy, która obierze kurs na zbliżenie z Rosją. Słowacja wygra tylko wówczas, gdy stanie się pomostem między Rosją z jednej strony, a Zachodem i USA - z drugiej. A jeśli dywagować dalej, Czwórka Wyszechradzka: Słowacja, Czechy, Węgry i Polska mogą i powinny stać się przeszkodą na drodze sił pragnących konfrontacji z Rosją - także wojennej.

Źródło: https://rossaprimavera.ru/article/2e042b51

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

PS. Warto też zacytować, co o prezydencie Słowacji, Andreju Kisce, pisze polskojęzyczna wersja Wikipedii:


"Z wykształcenia inżynier elektrotechnik, kształcił się na Słowackim Uniwersytecie Technicznym. Po studiach pracował jako projektant. W 1990 wyjechał do Stanów Zjednoczonych z zamiarem zamieszkania tam na stałe. W USA pracował jako sprzedawca, po półtora roku powrócił na Słowację. Po pierwszych nieudanych działaniach biznesowych założył wraz z bratem przedsiębiorstwo oferujące pożyczki konsumenckie. Następnie poprzez dwie firmy rozszerzył działalność na rynek kart kredytowych i kredytów na zakup samochodów."

https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrej_Kiska

Czyli niedoszły Amerykanin, potem lokalny lichwiarz, a teraz agent światowego lichwiarstwa, w którego rękach USA pełnią rolę maczugi.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

I jeszcze garść informacji z artykułu zamieszczonego (9 marca) na innym rosyjskim portalu.
Jak wiadomo, Słowacy wyszli na ulicę oburzeni po znalezieniu zwłok dziennikarza Jana Kuciaka i jego narzeczonej. Kuciak miał rzekomo badać trop związków wysokich urzędników z rządu premiera Fico z włoską mafią i - wg liderów protestów ulicznych - z tego powodu miał zostać zamordowany [w domyśle: przez kogoś z rządu Fico, być może nawet samego premiera, którego w związku z tym należy - wg liderów majdanu - odsunąć od władzy i postawić przed sądem. Tymczasem okazuje się, że:


"(...) zabity dziennikarz Kuciak także pracował w strukturach związanych z Sorosem. Przy czym śledztwa w sprawie zabójstwa Kuciaka jeszcze nie zakończono, nie ustalono jeszcze żadnych wniosków końcowych, jednak opozycja już we wszystkim widzi sprawstwo Fico".


Mam brzydkie podejrzenia, że sorosowcy lub CIA sami zabili Kuciaka, żeby stworzyć pretekst do wywołania słowackiego majdanu. Kalka pierwszego majdanu na Ukrainie, który został wywołany na bazie oburzenia po tajemniczym zabójstwie tamtejszego dziennikarza Georgija Gongadze.


"Były premier Słowacji Ján Čarnogurský w wywiadzie dla rosyjskich mediów ujawnił, że obecny premier Fico 'zaczął bardzo działać na nerwy Stanom Zjednoczonym i tzw. euro-atlantyckiemu establishmentowi' . Wiadomym jest, że Fico jest bardzo krytycznie nastawiony wobec unijnej polityki imigracyjnej, a także otwarcie występuje na rzecz zdjęcia antyrosyjskich sankcji. Čarnogurský zaznaczył także, że we wrześniu 2017 roku, podczas swojej wizyty w USA, prezydent Słowacji - Kiska - spotkał się z Sorosem. Dzisiaj nadeszła wiadomość, że większość uczelni wyższych na Słowacji odwołała zajęcia, żeby dać studentom możliwość wzięcia udziału w protestach".


https://regnum.ru/news/2388582.html


Čarnogurský "(...) uważa, że żywiołowe uliczne protesty bardzo szybko opanowali wytrawni opozycyjni aktywiści, a ich cele były następujące: wykorzystać sytuację do tego, aby w gruntowny sposób zmienić krajobraz polityczny oraz wynieść do władzy nowych ludzi, którzy bardziej odpowiadaliby interesom Waszyngtonu i Brukseli. Na korzyść tej wersji przemawiają następujące argumenty. W jaki sposób tak szybko, dosłownie na dniach, młodzi ludzie wyposażyli się w wysokiej jakości plakaty, koszulki i przypinki z symboliką odpowiadającą protestowi, ich wiece odbywały się z wykorzystaniem kosztownego sprzętu nagłaśniającego, na specjalnie skonstruowanych podestach i scenach? Ten, kto za to wszystko zapłacił, nadał temu odpowiedni ton. A idzie tu o setki tysięcy euro.
(...) Niektórzy analitycy wiążą wszystko to, co się zdarzyło, z zamiarem osłabienia "Czwórki Wyszehradzkiej" , której Słowacja jest członkiem, zarówno prez jej opozycję wewnętrzną, jak i siły zewnętrzne. Wiadomym jest, że jest to szczególny klub wewnątrz UE, obierający samodzielny kurs w całym rzędzie kluczowych problemów, poczynając od tego, że nie podziela poglądów Brukseli w sprawie przyjmowania imigrantów oraz wyraźnie broni się przed polityką genderyzmu. Oprócz tego i Robert Fico, i czeski prezydent Miloš Zeman niejednokrotnie opowiadali się za zniesieniem antyrosyjskich sankcji, uważając mianowicie, że szkodzą one mocno szczególnie małym krajom. O ile to nie bunt, to co najmniej wyraz sprzeciwu.
A uwzględniając to, że nasz kraj znajduje się w samym środku "Czwórki Wyszehradzkiej", całkowicie naturalnie stał się celem ataku - mówi Ján Čarnogurský. -Obezwładnienie Słowacji jest rownoznaczne z dokonaniem uderzenia rykoszetowego w Węgry".


https://rg.ru/2018/03/25/ischerpan-li-politicheskij-krizis-v-slovakii.html
   
 

KOMENTARZE

 • 5*
  Coraz trudniej Międzynarodowemu Żydowi narzucać narrację "teorii spiskowej" - "wariatów", którzy dowodzą, że "teoria spiskowa" jest opisem rzeczywistości przybywa z każdym dniem.

  My, "wariaci", mamy jednak do rozwiązania poważny problem: jak przebić się do społeczeństwa w warunkach medialnego monopolu -? -, który jest własnością syjonistycznego okupanta. Jeśli uda się ten problem rozwiązać, upadek żydo-reżimów będzie tylko kwestią czasu.

  DK
 • Jak się pojedzie na Słowację,
  ma się poczucie, że to taki cichy, spokojny kraj.
  Całkiem różniący się od Polski, choćby budownictwem, stylem wiosek, miasteczek i miast. Tak jakoś sielsko tam jest, przynajmniej we wschodniej i środkowej jej części..
  A i w każdej większej miejscowości czołg, jako pomnik wdzięczności Armii Radzieckiej za wyzwolenie i to nadal z czerwoną gwiazdą, zadbany, jak i teren wokół niego.
  To chyba przeszkadza?
 • @lorenco 17:30:14
  Słowacy prezentują wyższą od Polaków narodową świadomość.

  Słowacki plakat z 1939r.

  https://rzeczpospolitapolska.files.wordpress.com/2017/10/zyd-nieprzyjaciel-600x417.jpg
 • Tekst z 2014r.
  Międzynarodowy Żyd z USA „naprostował” premiera Czech – https://wiernipolsce1.wordpress.com/2014/11/24/miedzynarodowy-zyd-z-usa-naprostowal-premiera-czech/

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2014/11/biden_sobotka_wh_03.jpg
  Przedstawiciele imperium światowego syjonistycznego terroryzmu strofują delegację Czech z premierem B.Sobotką

  I kto jest najlepszym zegarmistrzem w Czechach? B.Sobotka, bo po wskazówki jeździ aż do Waszyngtonu. – parafraza żydowskiego dowcipu o W.Gomułce, który miała jeździć po wskazówki do Moskwy.
 • @Rzeczpospolita 13:46:00
  Ale oni o tym wiedzą. Świadczy o tym choćby wypowiedź Żyda Bilewicza* na kanale Fundacji Batorego, który wprost postuluje "kontrolę tych mediów, które dotąd żadnej kontroli nie podlegały" (odnosi się do Internetu, o którym mówił chwilę wcześniej)
  https://www.youtube.com/watch?v=I731MzaWJw8

  --------------
  *o którym głośno ostatnimi czasy:
  http://podgrzybem.blogspot.com/2018/03/kasa-na-inzynierie-spoeczna.html
  http://kontrowersje.net/ydowski_rasista_micha_bilewicz_za_2_mln_polskich_z_zwalcza_polsk_epidemi
  http://podgrzybem.blogspot.com/2018/03/antysemityzm-urojony.html

  Jeśli wierzyć doniesieniom z prisonplanet.pl, to już od kilku lat na spotkaniach Klubu Bilderberg knują, jak "uporać się" z Internetem. Podobno wymyślili wprowadzenie "paszportu internetowego" vel "internetowego dowodu osobistego", który trzeba będzie posiadać, aby móc w ogóle założyć sobie Internet. Kto nie będzie posiadał "paszportu", ten nie będzie mógł pójść do firmy dostarczającej Internet i wykupić sobie podłączenie. Za podłączenie kogoś, kto nie posiada "paszportu", firmy miałyby być surowo karne. "Paszport" nie byłby dożywotni, ale istniałaby możliwość odebrania go za poglądy, tak jak prawa jazdy za np. jazdę po pijanemu. I oczywiście, po wprowadzeniu takiego dokumentu, znikłaby anonimowość w necie.
  Moim zdaniem, władze Chin i Rosji, jeśli rzeczywiście chcą obalić Syjon, powinny zaangażować naukowców i odpowiednie środki na opracowanie sposobów dostarczenia alternatywnego Internetu narodom żyjącym pod żydowską okupacją, gdy ten Internet, który jest obecnie, zostanie ocenzurowany (a moim zdaniem stanie się to w najbliższych latach).
  I nie chodzi mi tylko o własny internet dla państw należących do BRICS, który już robią
  https://www.google.pl/search?q=brics+tworzy+w%C5%82asny+internet&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&dcr=0&ei=rrq7WtP_KJTZ8AfI5KnIBg
  ale właśnie internet niekontrolowany przez Żydów, a mimo to dostępny dla ludzi żyjących w państwach przez Żydów kontrolowanych. Tylko czy to jest technicznie możliwe?
 • Znalazłem jeszcze na YT konferencję prasową (z 7 marca) słowackich narodowców...
  ..., a zarazem posłów do tamtejszego parlamentu, Milana Uhrika i Mariana Kotleby z Partii Ludowej "Nasza Słowacja" (LSNS), którzy (na ile zrozumiałem) z jednej strony piętnują prezydenta Kiskę jako zdrajcę i sługusa Sorosa, ale z drugiej strony krytykują też premiera Fico, przypominając, że jest niewiele lepszy, czego dowodem jest wprowadzenie przez jego rząd "ustawy przeciw ekstremizmowi", która karze za poglądy niepoprawne politycznie i jest wymierzona w narodowców, w bezprecedensowy sposób uderzając w wolność słowa na Słowacji oraz za to, że przez lata rządów Fico i jego partii SMER, organizacje pozarządowe powiązane z Sorosem były finansowane z budżetu państwa milionami euro. Narodowcy z LSNS twierdzą, że nie tylko minister Kaliniak jest problemem, bo w rządzie nadal pozostaje odpowiedzialna za stworzenie totalitarnej ustawy antynarodowej "o zwalczaniu ekstremizmu" minister sprawiedliwości Žitňanská oraz minister spraw zagranicznych Lajčák - oboje nie mniej powiązani z Sorosem - niż krytykowany przez Fico prezydent Kiska. Członkowie LSNS mówią, że Fico i jego partia rządząca SMER mogą udowodnić, że ich wypowiedzi antysorosowe nie są pustą retoryką, popierając w głosowaniu w słowackim parlamencie złożoną przez LSNS ustawę nakazującą objęcie ścisłą kontrolą tzw. organizacje pozarządowe jako zagraniczne agentury.
  Jest tam też mowa o tym, że zabójstwo dziennikarza Kuciaka i jego narzeczonej to tragedia, ale polityczne wykorzystywanie tej tragedii jest podłe i LSNS odcina się od tego, a także nigdy nie poprze wzbudzania na tej bazie napięć społecznych, które mogą skutkować niepokojami, jakie miały miejsce na Ukrainie.
  9-minutowa konferencja poniżej (język słowacki naprawdę w dużej mierze można zrozumieć bez uprzedniej styczności z nim)
  https://www.youtube.com/watch?v=fvpU0fyXFRc
 • Ilia Bronski - „ Zarządzanie kryzysem”, czy „operacja psychologiczna”?
  „ Zarządzanie kryzysem”, czy „operacja psychologiczna”?

  Jeśli wcześniej „ Zarządzanie kryzysem” było bardziej skoncentrowane na taktyce wychodzenia z kryzysu przedsiębiorstwa, to obecnie „ Crisis management” – to współczesna technologia prowadzenia walki konkurencyjnej nie metodami zbrojnymi, ale metodami dozwolonymi prawem, tworzenie przełomowej sytuacji, utrzymania kontroli nad nią i, w ostatecznym efekcie – osiągnięcie zysku.

  Faktycznie „…konkurent rozpoczyna walkę o swój udział w rynku, wykorzystując dla tych celów nie polepszenie swojego towaru bądź usług, ale niejawną działalność, skierowaną na to, aby swojego konkurenta postawić w niewygodnej i niekorzystnej wobec klientów sytuacji…” (7)

  Takiego rodzaju taktykę zazwyczaj wykorzystywano przy wrogich przejęciach własności o charakterze komercyjnym. Z ostatnich znanych przypadków tego rodzaju można odnieść to do wydarzeń określanych jako jako wrogie przejęcie ze strony Microsoft firmy NOKIA i „ silnikowego skandalu” przygotowanego przez Amerykanów przeciwko przedsiębiorstwom z grupy „Volkswagena”.

  „ Piąta kolumna jako nieodłączny element "Zarządzania kryzysem".

  Kierowanie operacjami informacyjnymi

  Nietradycyjne działania wojenne ( „Unconventional Warfare”) ( NDW)

  „ Jest drugie oblicze działań wojennych – nowe jeśli chodzi o metody, stare jeśli chodzi o pochodzenie – Wojna partyzantów, dywersantów, najemników, zabójców;wojna zasadzek zamiast otwartych starć, infiltracji zamiast otwartej agresji, osiągająca zwycięstwo znużeniem i rozdrobnieniem wroga zamiast jego zwyciężenia.Ona podobna jest powstania.”

  Prezydent John Kennedy, 1962

  Kierujący Dowództwem Specjalnych Operacji USA (United States Special Operations Command (USSOCOM)) określa NDW jako operacje w celach okazania pomocy ruchom sprzeciwu lub rebeliantom zamierzającym osłabić, zniszczyć lub obalić rząd lub okupacyjną siłę z pomocą działań podziemnych, zagranicznych najemników, lub sił partyzanckich na terytorium przeciwnika.

  Nowe metody prowadzenia wojny przeniosły priorytet operacji w sferę walki informacyjno-psychologicznej, co pozwala przenieść do fazy niejawności nie tylko przygotowania, ale większą część operacji specjalnych, nie narażając na niebezpieczeństwo reputację kluczowego beneficjenta.. Przeprowadzona z sukcesem operacja pozwala przekształcić „terytorium” , zgodnie z opracowaną technologią, w system niejawnej okupacji, a zasoby przechodzą na własność kluczowego beneficjenta za pośrednictwem nominalnych właścicieli i odpowiedniej jurysdykcji. Taka forma pozwala uwolnić się od przejęcia biznesu jako wojennego trofeum i obniżenia potencjału konkurentów i pozwala osiągnąć nadzwyczajne dochody drogą zmiany władz państwowych pod postacią „ rewolucji”.

  Przyjmując nowe metody prowadzenia NDW ( Unconventional Warfare), włączając wojny informacyjne, organizację, przygotowanie i wykorzystanie ruchów protestu, powstańczych i kontrpowstańczych sił, a także dywersję, akty terrorystyczne i fizyczną likwidację znaczących osób, prowadzonych w ramach operacji „ pod fałszywą flagą”. Frank G. Hoffman, uważany za autora koncepcji wojen hybrydowych, opisuje hybrydowe zagrożenie w następujący sposób: „ dowolny przeciwnik, który jednocześnie i elastycznie wykorzystuje możliwości zwykłej broni, nieregularną taktykę, terroryzm i przestępcze poczynania w strefie działań wojennych dla osiągnięcia swoich politycznych celów…”.Taka taktyka pozwala przeciwnikowi zajmować się kilkoma fazami w jednym i tym samym czasie i wywołuje innego rodzaju wymagania od sił zbrojnych.

  Metody informacyjnych i psychologicznych wojen przyjmowane dla zniszczenia społeczeństwa obywatelskiego i zniszczenia zdolności ludności do samoobrony

  Najważniejsze jeśli chodzi o istotę tych metod jest to, że opracowanie, realizacja i kontrola tego rodzaju metod oddane są na służbę psychologicznych operacji USA ( PSOP), które niekiedy nazywane są MISO ( Military Information Support Operations, Informacyjne Wsparcie Operacji Wojskowych), jak była ona nazywana między latami 2010 a 2014. Generał Martin Dempsey, będący w tych latach Przewodniczącym Zjednoczonego Komitetu Szefów Sztabów przygotował wykład pod tytułem „ Capstone Concept for Joint Operations: Joint Force 2020 (CCJO)”( Podstawowa Koncepcja Połączonych Działań: Połączone Siły i Środki 2020) : „ …W przyszłych konfliktach, głosi CCJO będą brać udział nie tylko tradycyjne siły zbrojne, ale także szeroki krąg niepaństwowych tworów, włączając formacje bojowników,,prywatne i korporacyjne formacje bezpieczeństwa, terrorystów, partyzantów i ponadnarodowe organizacje przestępcze, które coraz częściej pojawiają się na polach walki…”. Interesującym jest to, że przekształcanie w terrorystyczną bandę w zestawie już sformułowanej grupy wymaga ujawnienia własnych terrorystyczne możliwości, do potrzeb czego generałowie Sił Specjalnych zajęli bardziej praktycznymi rzeczami, takimi jak stworzenie „ fikcyjnych band” dla przeniknięcia w grupy terrorystyczne ( pseudo-gang-warfare): „…To jest nowy element „ nietradycyjnej wojny”, Który oznaczał niezbędność wyszkolenia żołnierzy Sił Specjalnych w technikach „ bezwzględnej brutalności” , a także w technologiach przygotowania zamachowców samobójców, włącznie z ich wykorzystaniem z ukrycia…”

  Instrumenty i siły przeciwko Rosji

  Przyczyny niepowodzeń rządów – Generałowie zawsze przygotowują się do przeszłych wojen ( Winston Churchill)

  Niszczenie systemu edukacji domowej , szkolnej i w szkołach wyższych

  Zniszczenie systemu wychowania obywatelskiego

  Armia Rosyjska ( tworzenie zagmatwanej sytuacji + przekupstwo i szantaż)

  Urzędnicy ( przekupstwo i szantaż)

  Organizacje pozapaństwowe NGO

  Sieci społecznościowe i środowiska internetowe

  Media ( przekupstwo i szantaż)

  Formowanie V kolumny

  Bojownicy

  Siły Specjalne zagranicznych państw i Prywatne Firmy Wojskowe ( PFW)

  „ Zasoby organizacyjne ( logistyka) poparcie przewrotu

  Miejscowe źródła finansowania i wwóz gotówki

  Obozy treningowe

  Środki Masowej Reklamy, Agitacji i Dezinformacji

  Jeśli w 1983 roku przeważającą większość MassMediów w USA konrtolowało 50 korporacji, to dzisiaj są one skupione w rękach jedynie sześciu korporacji medialnych

  Kim są owi bohaterowie i co ich wiąże?

  «Time Warner»

  «Walt Disney»

  «Viacom»

  «News Corporation»

  «CBS Corporation»

  „NBC Universal« (COMCAST CORPORATION)

  «Time Warner»

  Home Box Office (HBO)

  Time Inc.

  Turner Broadcasting System, Inc.

  Warner Bros. Entertainment Inc.

  CW Network (partial ownership)

  TMZ

  New Line Cinema

  Time Warner Cable

  Cinemax

  Cartoon Network

  TBS

  TNT

  America Online

  MapQuest

  Moviefone

  Castle Rock

  Sports Illustrated

  Fortune

  Marie Claire

  People Magazine  Shareholders
  Name


  Shares


  %

  The Vanguard Group, Inc.


  44,059,118


  5.40%

  Massachusetts Financial Services Co.


  43,129,366


  5.29%

  Dodge & Cox


  37,168,951


  4.56%

  BlackRock Fund Advisors


  32,549,692


  3.99%

  SSgA Funds Management, Inc.


  31,807,800


  3.90%

  JPMorgan Investment Management, Inc.


  24,003,171


  2.94%

  Capital Research & Management Co. (Global Investors)


  19,893,702


  2.44%

  Capital Research & Management Co. (World Investors)


  17,518,034


  2.15%

  T. Rowe Price Associates, Inc.


  13,641,757


  1.67%

  AllianceBernstein LP


  10,971,083


  1.35%

  «Walt Disney»

  ABC Television Network

  Disney Publishing

  ESPN Inc.

  Disney Channel

  SOAPnet

  A&E

  Lifetime

  Buena Vista Home Entertainment

  Buena Vista Theatrical Productions

  Buena Vista Records

  Disney Records

  Hollywood Records

  Miramax Films

  Touchstone Pictures

  Walt Disney Pictures

  Pixar Animation Studios

  Buena Vista Games

  Hyperion Books  Shareholders Nazwa akcjonariusza
  Name


  Shares IlośćAkcji


  %

  Powell Laurene Jobs Trust


  130,181,925


  7.71%

  The Vanguard Group, Inc.


  86,379,592


  5.12%

  SSgA Funds Management, Inc.


  64,553,845


  3.82%

  BlackRock Fund Advisors


  59,042,376


  3.50%

  Fidelity Management & Research Co.


  51,766,776


  3.07%

  State Farm Investment Management Corp.


  42,206,018


  2.50%

  Massachusetts Financial Services Co.


  31,123,432


  1.84%

  Capital Research & Management Co. (World Investors)


  30,962,471


  1.83%

  Northern Trust Investments, Inc.


  23,553,504


  1.40%

  T. Rowe Price Associates, Inc.


  22,826,944


  1.35%

  «Viacom»

  Paramount Pictures

  Paramount Home Entertainment

  Black Entertainment Television (BET)

  Comedy Central

  Country Music Television (CMT)

  Logo

  MTV

  MTV Canada

  MTV2

  Nick Magazine

  Nick at Nite

  Nick Jr.

  Nickelodeon

  Noggin

  Spike TV

  The Movie Channel

  TV Land

  VH1  Shareholders
  Name


  Shares


  %

  The Vanguard Group, Inc.


  19,110,543


  5.50%

  BlackRock Fund Advisors


  15,728,106


  4.53%

  SSgA Funds Management, Inc.


  14,980,994


  4.31%

  Lazard Asset Management LLC


  11,249,384


  3.24%

  Yacktman Asset Management LP


  9,270,516


  2.67%

  Longview Partners LLP


  8,667,871


  2.49%

  Norges Bank Investment Management


  8,637,889


  2.49%

  Institutional Capital LLC


  8,049,704


  2.32%

  Invesco Advisers, Inc.


  7,881,465


  2.27%

  Massachusetts Financial Services Co.


  7,849,253


  2.26%

  «News Corp.»

  Dow Jones & Company, Inc.

  Fox Television Stations

  The New York Post

  Fox Searchlight Pictures

  Beliefnet

  Fox Business Network

  Fox Kids Europe

  Fox News Channel

  Fox Sports Net

  Fox Television Network

  FX

  My Network TV

  MySpace

  News Limited News

  Phoenix InfoNews Channel

  Phoenix Movies Channel

  Sky PerfecTV

  Speed Channel

  STAR TV India

  STAR TV Taiwan

  STAR World

  Times Higher Education Supplement Magazine

  Times Literary Supplement Magazine

  Times of London

  20th Century Fox Home Entertainment

  20th Century Fox International

  20th Century Fox Studios

  20th Century Fox Television

  BSkyB

  DIRECTV

  The Wall Street Journal

  Fox Broadcasting Company

  Fox Interactive Media

  FOXTEL

  HarperCollins Publishers

  The National Geographic Channel

  National Rugby League

  News Interactive

  News Outdoor

  Radio Veronica

  ReganBooks

  Sky Italia

  Sky Radio Denmark

  Sky Radio Germany

  Sky Radio Netherlands

  STAR

  Zondervan  Shareholders Name


  Shares


  %

  The Vanguard Group, Inc.


  38,419,313


  10.1%

  T. Rowe Price Associates, Inc.


  34,489,226


  9.04%

  Pzena Investment Management LLC


  30,442,522


  7.98%

  Harris Associates LP


  20,911,827


  5.48%

  International Value Advisers LLC


  19,002,923


  4.98%

  SSgA Funds Management, Inc.


  18,501,132


  4.85%

  BlackRock Fund Advisors


  17,843,282


  4.68%

  Templeton Global Advisors Ltd.


  12,916,282


  3.38%

  Dodge & Cox


  8,011,652


  2.10%

  Northern Trust Investments, Inc.


  5,841,830


  1.53%

  «CBS Corporation»

  CBS News

  CBS Sports

  CBS Television Network

  CNET

  Showtime

  TV.com

  CBS Radio Inc. (130 stations)

  CBS Consumer Products

  CBS Outdoor

  CW Network (50% ownership)

  Infinity Broadcasting

  Simon & Schuster (Pocket Books, Scribner)

  Westwood One Radio Network  Shareholders
  Name


  Shares


  %

  Capital Research & Management Co. (World Investors)


  37,446,184


  8.43%

  The Vanguard Group, Inc.


  24,700,412


  5.56%

  BlackRock Fund Advisors


  18,482,198


  4.16%

  SSgA Funds Management, Inc.


  17,704,178


  3.98%

  Franklin Mutual Advisers LLC


  14,132,675


  3.18%

  JPMorgan Investment Management, Inc.


  12,067,251


  2.72%

  Waddell & Reed Investment Management Co.


  11,142,179


  2.51%

  Highfields Capital Management LP


  9,602,261


  2.16%

  National Amusements, Inc.


  9,243,800


  2.08%

  Soroban Capital Partners LP


  9,086,095


  2.04%

  «NBC Universal» (COMCAST CORPORATION )

  Bravo

  CNBC

  NBC News

  MSNBC

  NBC Sports

  NBC Television Network

  Oxygen

  SciFi Magazine

  Syfy (Sci Fi Channel)

  Telemundo

  USA Network

  Weather Channel

  Focus Features

  NBC Universal Television Distribution

  NBC Universal Television Studio

  Paxson Communications (partial ownership)

  Trio

  Universal Parks & Resorts

  Universal Pictures

  Universal Studio Home Video

  Shareholders
  Name


  Shares


  %

  Capital Research & Management Co. (World Investors)


  143,640,087


  6.79%

  The Vanguard Group, Inc.


  128,104,015


  6.06%

  SSgA Funds Management, Inc.


  93,205,783


  4.41%

  BlackRock Fund Advisors


  86,946,643


  4.11%

  Wellington Management Co. LLP


  45,245,525


  2.14%

  Dodge & Cox


  45,153,213


  2.14%

  Fidelity Management & Research Co.


  41,726,490


  1.97%

  Norges Bank Investment Management


  36,071,655


  1.71%

  Northern Trust Investments, Inc.


  30,908,948


  1.46%

  Capital Research & Management Co. (Global Investors)


  26,799,217


  1.27%
  Największe światowe holdingi medialne , m.in. kontrolujące PR i internetową komunikację, co pozwala utrzymywać biznes pod totalną kontrolą

  WPP PLC (WPP) (Оbrót $17,95 млрд. Miliarda rocznie)

  OMNICOM GROUP INC. (OMC) ($15,3 млрд.)

  PUBLICIS GROUPE (PUB) ($8,95 млрд.)

  INTERPUBLIC GROUP OF COMPANIES INC (IPG) ($7,54 млрд.).

  Według danych z 2015 r stanowi to ponad dwóch trzecich globalnego obrotu światowej reklamy

  Koniec 2001 roku . „…Jak oznajmił minister obrony USA D.Rumsfeld, „ USA przegrywa wojnę informacyjną ( w Afganistanie)”…Prezydent USA G.Bush także poddał krytyce państwowe struktury informacyjne za ich niską efektywność…” Inicjując nową „ informacyjną inwazję” , administracja G.Busha uczyniła kilka niestandardowych kroków…Przyjęto decyzję o zapoczątkowaniu włączenia w informacyjną kampanię prywatnych PR – organizacji i przydzielenia im 400 mln $ na przedsięwzięcia propagandowe w 78 państwach , przede wszystkim muzułmańskich…”

  Przy okazji, agencja PR Ketchum, która zajmowała się PR- Rosji , wchodzi w ramy marketingowego pododdziału agencji Diversified Agency Services, która jest częścią globalnego reklamowo-marketingowego holdingu Omnicom Group. Jemu podlegają trzy z dziesięciu wiodących agencji reklamowych na świecie- BBDO, DDB i TBWA- i trzy z siedmiu największych światowych agencji – PR- oprócz Ketchum , są to także Fleishman-Hillard i Porter Novelli.

  Kto kontroluje banki?

  W sferze bankowej Vanquard Group poprzez system krzyżowej własności innymi funduszami Fidelity, BlackRock i State Street kontroluje w rzeczywistości wszystkie, największe banki. Pierwsze 4 z 5 największych banków – JP Morgan Chase1 -miejsce z 2,39 tryl. $, Bank of America2 m-ce z aktywami 2,17 tryl. $, Citigroup 3 m-ce 1,88 tryl. $, Wells Fargo 4 m-ce z 1,44 tryl. $ u depozytami na 1,01 tryl. $.

  Największe kompanie w rozlicznych gałęziach kontrolowane są przez tę „Wielką czwórkę”, a przy bliższym rozpoznaniu – przez korporację Vanguard: Alcoa Inc. Altria Group Inc., American International Group Inc., AT&T Inc., Boeing Co., Caterpillar Inc., Coca-Cola Co., DuPont & Co., Exxon Mobil Corp., General Electric Co., General Motors Corporation, Hewlett-Packard Co., Home Depot Inc., Honeywell International Inc., Intel Corp., International Business Machines Corp., Johnson & Johnson, JP Morgan Chase & Co., McDonald’s Corp., Merck & Co. Inc., Microsoft Corp., 3M Co., Pfizer Inc., Procter & Gamble Co., United Technologies Corp., Verizon Communications Inc., Wal-Mart Stores Inc. Time Warner, Walt Disney, Viacom, Rupert Murdoch’s News Corporation, CBS Corporation, NBC Universal.

  Vanguard (BlackRock). Pozycja w Niemczech

  „ …BlackRock jest udziałowcem w każdej kompanii wchodzącej do Dax Group ( Niemcy), w 80% kompanii wchodzących do DAX ich udział jest 5% i więcej, w więcej niż połowie kompanii DAX BlackRock jest najważniejszym udziałowcem „

  Vanguard, Vanguard, wszędzie Vanguard

  „ …za większością współczesnych konfliktów zbrojnych różych stopni intensywności, aktów terrorystycznych i katastrof technologicznych. Za plecami wykonawców i podstawionych goniących za zyskiem prawie że zawsze znajdujemy > przez różnorakie struktury kontroluje najmocniejsze prywatne firmy wojskowe ( PFW)- „ Academi”, „KBR”, „Blackwater” i inne. Blackwater jest najpotężniejszą prywatną armią na świecie, przewyższającą pod względem swojej mocy siły zbrojne przeważającą większość państw planety…”

  „ … jest związana kontraktami na poziomie rządowym, włącznie z takmi zamawiającymi jak Departament Stanu i CIA, a także obsługuje swojego bezpośredniego właściciela Monsanto i szereg osób prawnych związanych z kontrolującą Monsanto kompanią Vanguard, takich jak Chevron Corporation, The Walt Disney Company, Royal Caribean Cruises Ltd., Deutsche Bank i Barklays…”

  Karta choć nie najwyższa, ale atutowa

  Dla obecnych na giełdzie od dawna ponadnarodowych kompanii dysponowanie pakietem od 5% do 7% akcji, szczególnie jeśli są one- kategorii „A”, pozwala obchodzić się z TNK ( transnarodowa korporacja) jak z własnymi domowymi kapciami. Posiadanie kilka procent akcji kompanii, jeśli wszystkie one są kategorii „A”, w większości przypadków przedstawia sobą podwójną liczbę procentów głosujących akcji, i wówczas tak nazywani właściciele takich korporacji zazwyczaj nie dysponują nawet procentem akcji, dającym prawo podejmowania decyzji.

  „ …kontrolująca dzisiątki trylionów dolarów udziałowców i wszystkie największe korporacje grupa inwestorów-właścicieli grupy w zarządzaniu aktywami , mająca w swym składzie Donalda Rumsfelda, Richarda Cheney’a, klany Rothschildów, Bushów, Rockefellerów i wielu innych wpływowych ludzi, praktycznie zmonopolizowała politykę zagraniczną i obronną USA…”

  O „jeansie”. Dlaczego „ kolorowe rewolucje” odnoszą sukcesy? Niekompetencja jednych, profesjonalizm drugich i skorumpowanie trzecich.

  O „jeansie”. Absolwenci wydziałów dziennikarstwa i PR szczerze wierzą, że PR to umieszczenie materiałów w Mass Mediach wyłącznie według zasad płatnych ( komercyjnych). Obecnie w filmy artystyczne i audycje telewizyjne nie włącza się jakichś politycznie motywowanych treści, ale pod nie od początku formuje się przekaz.

  Podejście marketingowe aktywnie wykorzystuje się w polityce- tworzenie pseudo wydarzeń dla uzasadnienia przeprowadzenia operacji siłowej i jej sfinansowanie. Grupy docelowe- zagraniczne i wewnątrzkrajowe. Zagraniczne grupy docelowe – państwa i wspólnoty ludzkie. Akceptacja operacji siłowej lub nie przeszkadzanie w jej przeprowadzeniu + uczestniczenie w finansowaniu. Wewnętrzne grupy docelowe – akceptacja przeprowadzenia operacji siłowej ze strony społeczeństwa i organów władzy przedstawicielskiej i wykonawczej + wykorzystanie sił zbrojnych + finansowanie ( armii i Prywatnych Formacji Wojskowych, „ wprowadzanie demokracji”, tworzenie, szkolenie nowych organów władzy). Skutki realizacji tego „towaru”:

  Budżety na „ wprowadzanie demokracji” – przygotowanie do przechwycenia władzy

  Budżety armii i uzbrojenie

  Budżety dla PFW

  Budżety dla odbudowy gospodarki

  Budżety dla stworzenia i wyszkolenia nowych organów władzy

  Zdobycie i kierowanie zasobami kraju na dogodnych warunkach ( koncesja, podział produkcji itp.)

  Stworzenie stanu niestabilności podwyższa zapotrzebowanie na uzbrojenie i usługi PFW

  Jeśli jutro wojna ?

  20.08.2015 na briefingu w Pentagonie ministrowi obrony USA Ashtonowi Carterowi było zadane następujące pytanie : „ Generałowie Dunford, Milley i Breedlove niedawno powiedzieli, że Rosja jest zagrożeniem numer jeden dla Stanów Zjednoczonych. Właśnie Rosja, a nie Państwo Islamskie. Czy pan zgadza się z tą oceną?” Na co Carter odpowiedział: „ Tak, Rosja stanowi życiowe zagrożenie dla Stanów Zjednoczonych…my to tak traktujemy( przeciwdziałamy) w ramach podejścia, które ja nazywam „ ostrym i zrównoważonym”. „ Ostry” oznacza , że my korygujemy nasze możliwości z uwzględnieniem takiego pojmowania Rosji. My także po nowemu pracujemy z członkami NATO i państwami nie będącymi członkami NATO, przeorientowując się na wojnę hybrydową i osiąganie wpływów…”

  Czy społeczeństwo wie, co koniecznie trzeba robić, gdy idzie wojna nowego typu?

  Służba poborowa daje na całe pozostałe życie nawyki, które pozwalają człowiekowi nie tylko przeżyć samemu, ale i pomóc osobom wokół w sytuacji ekstremalnej. Nawet nie znający się ze sobą ludzie mogą ułożyć między sobą wojenne współdziałanie, co pozwoli zwiększyć szansę przeżycia „ poziom wyszkolenia wojskowego wyraża się w umiejętności żołnierza w posługiwaniu się bronią, w pełnym lub częściowym wypełnianiu swoich zadań w składzie pododdziału lub oddziału …po 12 miesiącach służby żołnierza jedynie w 1/3 można uznać za gotowego do działań bojowych. Po dwóch latach służby on staje się takim w 2/3 i dopiero po 5 latach – staje się profesjonalistą…”

  Czy są mieszkańcy państwa przygotowani do wojen nowego rodzaju ( hybrydowa, informacyjna, psychologiczna itd.), gdzie do bezpośredniej siłowej części sprowadza się jedynie ostatnia część, gdy dzieło jest już dokonane. Jeżeli obywatele państwa nie mają nawyków , pozwalających rozpoznawać sam fakt prowadzenia wojny w formie „ nietradycyjnych działań zbrojnych”, a także być gotowymi do działań wojennych nowego typu, to przeciwnik zdobywa wielokrotną przewagę

  Teraz pozostaje zastanowić się nad przygotowaniem społeczeństwa obywatelskiego do prowadzonej wojny, gdyż ono jest jej jednym z głównych celów.

  Wojna czy konflikt ?

  Prowadzona , jednak nie przez wszystkich dostrzegana faza wojny nie pozwala obywatelom się mobilizować i bronić. Wykorzystywana w sferze publicznej terminologia nie daje możliwości skierować uwagi na niebezpieczeństwa.

  „…zaleca się odrzucić przyniesiony nam informacyjny wirus w postaci określenia „ konflikt zbrojny”. „Konflikt – to dewaluacja wojny we wszelkich jej przejawach: politycznym, duchowym, zbrojnym. To pojęcie wnosi niezrozumienie, dlatego żekonflikt nie żąda zwycięstwa.Armia prowadzi wojnę, a nie konflikt. Nie ma strategi konfliktu, jest wojenna. Nie ma czasu konfliktowego. Są warunki czasu wojny..r

  Autor : Ilia Bronski, 2015

  Źródło: http://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/146435,wspolczesna-wojna-hybrydowa-rozne-aspekty

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej